STANISLAV HÁŠA

PROFIL

Zkoumám organizace a lidi v nich. Zajímá mě hledání odpovědi na otázku, jak to udělat, aby se v organizacích dobře žilo, aby pracovní prostředí i tvoření organizací umožnilo v nich být "celým člověkem". Věřím, že velkou část odpovědnosti nesou i samotní spolupracovníci a jejich proces emancipace. Zkoumám otázku moci a ranků v organizacích, jsem fanouškem principu hluboké demokracie, facilitace skupinových procesů, odkrývání různých forem "pracovních ideologií", tabu v managementu, organizační traumatizace, cynismu. Jsem velkým zastáncem pozitivních konceptů organizací. Více než 20 let studuji management ze strany lidí, mám zkušenosti jak z businessu a top managementu, tak akademického prostředí. Vedu dnes Katedru managementu na VŠE v Praze, pracuji s různými organizacemi v oblasti organizačního rozvoje, koučuji a mám vlastní terapeutickou praxi.


ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA

"Co je nového v managementu a v organizacích"

Svět managementu a organizací se mění. Tradiční paradigma managementu, které nám umožnilo raketově zvýšit efektivitu firem a naši životní úroveň, se dostává na hranice svých možností. Zásadně se mění povaha práce i samotní pracovníci. Jaké výzvy to staví před organizace a samotný management? Jak se mění role manažerů? A není to stále skrytá manipulace s cílem opět zvýšit výkonnost? Je možné, že by spolupracovníci začali více aktivně vstupovat do utváření organizací? Pojďme společně přemýšlet, co se děje na poli managementu.


WORKSHOP

"Manažerský Stand-up" 

Společně s Markem Vichem

Manažerský stand-up má za cíl vnést do programu konference prostor, do kterého se můžete aktivně zapojit a tvořit ho. Po dopoledním sdílení možná budete mít chuť vnést do programu své téma a využít ostatní k tomu, aby vás podpořili a nabídli svůj názor. Jak to tedy funguje? 

  1. Vybereme 3 z vás, kteří mají chuť sdílet s ostatními aktuální výzvu ve své organizaci. 
  2. Budete 5 - 10 minut na sdílení své výzvy ostatním účastníkům.
  3. Na sdílení bude navazovat diskuse, která bude mít za cíl přinést vám co nejvíce pohledů na to, jak tuto výzvu řešit.

 Celý stand-up bude facilitovaný z cílem maximálně využít náš společný čas.