PETR OCÁSEK

PROFIL

Podnikám, pomáhám ostatním podnikat nebo jim podnikání rozmlouvám. Pár let jsem budoval český startupový ekosystém (StartupYard a Node5), byl členem různých inovačních komisí a několik semestrů jsem se v rámci předmětu s podtitulem "Podnikání je jako sex, ve škole se ho nenaučíš" s nevelkou úspěšností pokoušel měnit studenty v podnikatele.

Během toho všeho jsem se naučil, že lepší svět neudělá o trochu víc podnikatelů, ale spíš spousta lidí s podnikatelským myšlením a větší zodpovědností za sebe a své okolí.

S nadšením pozoruji svou dceru v demokratické škole, jak se jim daří pracovat s tak složitými tématy jako je svoboda a zodpovědnost, po kterých volá mnoho dospělých, ale neumí s nimi nakládat. Já a další dvě desítky lidí se to učíme v Angelcamu. Usmysleli jsme si udělat svět bezpečnější, s velkým respektem k našim vnitřním hodnotám, rodinám a snům.


WORKSHOP

"Radosti a strasti při budování demokratické firmy"

Lidé chtějí svobodu, transparentnost a upřímnost, ale neumí s nimi pracovat. V rámci tématu workshopu budu mluvit o hranici mezi svobodou a anarchií a také o tom, proč svoboda nefunguje bez zodpovědnosti. Dozvíte se, jak probíhá on-boarding do demokratické firmy a co nám při jejím budování nefungovalo. Podělím se i o konkrétní příklady, co a jak děláme dnes.